Upozorňujeme na možnosť prenájmu odchytovej klietky na kuny, mačky, hraboše... Informujte sa telefonicky.
0908 906 200

Často kladené otázky holuby a iné vtáctvo

  • Pridané: 13.11.2016   |   35 čítaní / zobrazení
Sú holuby a ich trus pre ľudský organizmus nebezpečné?
Holuby majú rovnaké infekčné choroby a patogény ako potkan od ochorenia pľúc až po ťažké zápaly, ktoré sa prenášajú najmä vzuchom alebo kontaktom s trusom.

Ako ochrániť balkón pred vtáctvom?
Pomocou špecialnej UV stabilnej siete, ktorá sa natiahne na očká a po obvode vonkajšieho múru sa balkón zasieťuje. Zároveň je možné sieť zrolovať na jednu stranu ako záves.
Sieť máme aj v našej ponuke produktov, a tak si ju tí, ktorí sú zručnejší a neboja sa práce vo výškach, môžu sami namontovať na balkón či iné miesto.

Koľko stojí zasieťovanie balkóna či lodžie?
Zdarma Vám vypracujeme nezáväznú cen. ponuku. Ak ste z okolia Martina môžeme prísť na obhliadku. Ak nie ste z blízkeho okolia, nie je problém. Vy nám na mail (info@de-aqua.sk) pošlete stručné informácie (rozmery, materiál) a my vás následne budeme kontaktovať.

Pomocou čoho je možné chrániť sa pred vtáctvom?
Z našej ponuky je osvedčený najmä hrotový systém alebo aj tzv. špice a tiež špeciálna UV stabilná sieť, ktorá sa používa na miestach, kde nie je možné použiť hroty.

Ćo sú to hroty alebo špice?
Hrotovanie je jednoduchý a účinný mechanický spôsob, ktorý zamedzuje dosadaniu vtáctva. Hroty sú vyrobené z vysoko kvalitnej a pružnej ocele na základni z polykarbonátu. Najčastejšie sa inštalujú na vonkajšie parapety, rohy budov, pouličné osvetlenie a pod. Hroty sú UV stabilné.

Ako ich správne namontovať?
Montáž hrotov odporúčame pomocou špeciálneho lepidla v tube alebo malých hmoždiniek a skrutiek. Pred montážou je potrebné povrch očistiť.

Vracajú sa holuby na rovnaké miesto?
Holuby majú výborné orientačné schopnosti, preto ak si raz u Vás zvykli, bude veľmi ťažké vyhnať ich. Holuby sa k Vám budú vracať stále, pokiaľ im úplne nezamedzíte prístup (napr. na povalu).
Z uvedeného dôvodu ľudové spôsoby ako napr. povešané CD nie sú účinné.

Čo robiť keď mám problémy s netopiermi?
Netopiere sú veľmi užitočné a treba ich chrániť. Na Slovensku sa odchytom zaoberá spoločnosť SON (Spoločnosť pre ochranu netopierov). V prípade potreby ich neváhajte kontaktovať na webových stránkach "www.netopiere.sk". 

Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

 Facebook live stream
NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete. Porovnanie cien na Pricemania.sk