Upozorňujeme na možnosť prenájmu odchytovej klietky na kuny, mačky, hraboše... Informujte sa telefonicky.
0908 906 200

Často kladené otázky ploštice

  • Pridané: 13.11.2016   |   139 čítaní / zobrazení
Ploštice nájdeme len v špinávých bytoch?
 Nevyberajú si podľa hygienyckých návykov. Môžu sa náchádzať aj v tých najluxusnejších hoteloch či domácnostiach. Ľudia dnes veľa cestujú, a tak si tento obťažujúci hmyz možu donesieť z dovolenky, hromadnej dopravy, internátu a pod.

Ako zistím či mám ploštice, kde hľadať?
Ploštice sú bezkrídlym hmyzom so splošteným telom hnedej až červenohnedej farby. Žijú mimo hostiteľa, pravidelne v noci sajú krv, takže si ráno nájdete štípance na tele. Ďalším znakom je ich trus, ktorý vyzerá ako čiernohnedé bodky. Nájdeme ich napr.  v matraci, rohoch, špárach, na posteľnej bielizni, v elektrických zásuvkách, za obrazmi, tapetou, sedacou súpravou a pod.

Sú ploštice nebezpečné pre ľudský organizmus?
Ploštice môžu prenášať nebezpečné infekcie. Ak ploštica parazituje na nakazenom hostiteľovi a následne zaútočí na ďalšieho, môže ho nakaziť infekčnou chorobou napr. škvrnitý týfus, mor, tularémia alebo vírus HIV.  

Môžem sa ploštice zbaviť sám?
Včasný zásah je najdôležitelší. Neodporúča sa s plošticami bojovať svojpomocne. Na správny a účinný zásah potrebujete špeciálny insekticíd, ktorým disponuje len firma s odbornou spôsobilosťou. Títo pracovníci sú riadne a pravidelne školení na boj s týmito parazitmi.
V prípade, že to chcete skúsiť sami, máme v ponuke voľne dostupný rozprašovač proti ploštici, ktorý slúži hlavne ako prevencia pri cestovaní.

Protect na ploštice a blchy 500ml


Môžem sa  zbaviť  ploštíc bez chcemického postreku?
Niektoré firmy propagujú likvidáciu pomocou pary. My túto metódu neodporúčame. Ploštica má niekoľko vývojových štádií. Para sa nedostane všade, ale môže byť použitá ako doplnková metóda.

Je nevyhnutné opustiť priestor pri odbornom zásahu proti plošticiam?
Úspešný zásah si vyžaduje vždy kombináciu roztoku a  následného vypudenia pomocou studenej ULV hmly. Pracujeme v ochranných oblekoch a používame 3M masky. Áno zákazník musí opustiť priestor po dobu aspoň 6 hodín. Firmy, ktoré vykonávajú postrek pri Vás sú hazardérmi s Vašim zdravím alebo nepouživajú účinnú látku. Tak isto nemôžu byť odborníci z cechu deratizérov. Nemajú žiadne skúsenosti ani osvedčenia a ich výkon sa rapidne odlišuje v kvalite odvedenej práce. 

Je nutné postrek opakovať?
Z dôvodu úspešného zásahu je dôležité postrek vykonať minimálne 2x a to v rozostupe 3-4 týždňov od prvého postreku. Disponujeme látkami, ktoré majú na ošetrenom povrchu dlhodobý účinnok. Pokiaľ Vám niekto tvrdí že postačuje len jeden zásah, o ploštici nemá žiadne znalosti. Ploštica má niekoľko vývojových štádií.

Je chemický postrek zdraviu škodlivý?
Prípravky, ktoré používame sú riadne osvedčené a registrované na slovenskom trhu. Spĺňajú najprísnejšie normy.
Po uplynutí aplikačného času Vám nehrozí žiadne riziko či už pálenie kože, očí, alergickej reakcie a pod. 

Je potrebné vyhadzovať nábytok či sedaciu súpravu?
Nie vždy, závisí to od zamorenia.  Ak máte možnosť uschovať napadnutý nábytok do veľkého mraziaku (ako bývajú v niektorých reštauráciách) môžete tak urobiť. Ploštica zahynie, ak je po dobu aspoň 24 hodín v priestore pri -17°C a a viac. Prípadne môžete urobiť pravý opak, vystaviť napr. nábytok, matrace nadmernému teplu nad 60°C ( napr. uschovať do suchej sauny po dobu aspoň 6 hodín pri teplote 80-90°C).

Dá sa pred nimi vôbec preventívne brániť?
Pred cestovaním sa informujte či v danom hoteli bol v minulosti nejaký problém s plošticami prípadne, či hotel spĺňa zákon o deratizácii ODBORNE spôsobilou osobou. Ďalej skontrolujte všetky rohy, špáry, posteľ, matrac, okraj tapety,  priestor za zrkadlom či obrazom.
Svoju batožinu nepokladajte na zem ani v blízkostí postele. Po príchode domov kufor riadne povysávajte a baterkou prezrite všetky záhyby. Prípadne môžete použiť rozprašovač proti ploštici, ktorý máme v ponuke a ošetriť si tak izbu sami.

Protect na ploštice a blchy 500ml

Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

 Facebook live stream
NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete. Porovnanie cien na Pricemania.sk