Deratizácia - dezinfekcia - dezinsekcia

Dezinfekcia

Dezinfekcia je proces, pri ktorom sa ničia choroboplodné zárodky, a to buď pôsobením chemických látok (chemická dezinfekcia) alebo pôsobením tepla, resp. žiarenia (fyzikálna dezinfekcia). Používa sa tiež kombinácia chemickej a fyzikálnej dezinfekcie.
Pri výbere dezinfekčného a sterilizačného média, ako aj metódy, treba mať na zreteli:

-účinnosť na jednotlivé druhy mikroorganizmov
-znášanlivosť s predmetom, na ktorý majú byť použité
-zdravotnú a ekologickú nezávadnosť

Dezinfekcia je aj súbor opatrení, ktoré majú za cieľ prerušiť cestu šírenia nákazy od koreňového pôvodcu nákazy k vnímavému jedincovi.

Dezinfekciou zabezpečujeme:

-sauny, bazény, telocvične,
-šatne, sprchy, zdravotné zariadenia,
-ambulancie, byty po chorých, či práve zomretých,
-poľnohospodárske objekty, objekty živočíšnej výroby,
-stravovacie jednotky, kuchyne,
-pivnice a technické suterény,
-dopravné prostriedky a iné...

Dezinfekcia plesne

Aplikácia sa vykonáva neutrálnym dezinfekčným roztokom, ktorý má baktericídne (vrátane Mycobacterium tuberculosis), viruicídne (vrátane VHB a HIV), fungicídne a sporocídne účinky. Prípravok neobsahuje saponát. Nie je toxický - je bez chemikálií, nie je agresívny. Je to bezpečné riešenie ako pre ľudí, tak aj pre životné prostredie. V danom prostredí je možné byť ihneď po aplikácii.

Zaujímavosť:

V roku 1865 francúzsky chemik Louis Pasteu prišiel s myšlienkou, že infekcie spôsobujú mikróby šíriace sa vzduchom. Neskôr začal britský chemik Jospeh Lister experimentovať pri operáciách zlomenín s kyselinou karbolovou a fenolom, aby vyhubil mikróby. Dnes sa bez dezinfekcie nezaobíde chirurgia, zdravotníctvo, či potravinársky priemysel.

 • Telefonické objednávky
  0907 875 452
 • Doprava zadarmo
  pre objednávky nad 100 €
 • Tovar na sklade
  expedujeme do 24 hod.
 • Zákaznícky servis
  a starostlivosť
 • Sme platcami DPH.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.