Deratizácia - dezinfekcia - dezinsekcia

Dezinsekcia

Dezinsekcia je súbor opatrení vykonávaných chemickými a biologickými metódami za účelom ničenia škodlivých, epidemiologicky, hospodársky závažných a obťažujúcich článkonožcov.

Preventívna dezinsekcia predstavuje súbor opatrení, ktoré zabraňujú vnikaniu, zahniezdeniu, rozmnoženiu a šíreniu škodlivých článkonožcov.

Represívna dezinsekcia sa vykonáva až pri výskyte škodlivých článkonožcov v danom objekte, či prostredí.

Mechanické metódy:

-svetelné lepové lampy
-pasce
-lepové pásy (mucholapky)
-lapače

Fyzikálne metódy:

-využitie vyššej teploty (od 60 °C)
-vlhké teplo - vyváranie, žehlenie
-ultrafialové lampy v kombinácií s elektrickou sieťkou
-zníženie teploty, zníženie vlhkosti

Biologické metódy:

-využívajú prirodzených nepriateľov hmyzu tzv. predátorov, ako napr. dravý hmyz, dravé roztoče využívajú pôvodcov chorôb hmyzu - vírusy, baktérie, plesne a huby

Chemické metódy:

-v praxi sa používajú najčastejšie. Chemické látky používané na ničenie škodlivého hmyzu sa nazývajú insekticídy.
Základným predpokladom úspešnej dezinsekcie je postup, podľa vopred postaveného systematického plánu. Súčasťou tohto plánu je aj harmonogram, ktorý určuje pravidelný monitoring a na základe vyhodnotení sa určuje rozsah, objem a forma zásahu.

Naša firma vykonáva dezinsekciu formou jemno-rozptylovej aplikácie (postrekom), náterom, poprašovaním, rozkladaním nástrah, studenou alebo teplou aerosoláciou. Nami požívané prípravky pri jemnorozptylovej aplikácii (barierový postrek) neznečisťujú podlahy, koberce, steny, vnútorné zariadenia a takmer vôbec nezapáchajú. To uľahčuje prípravu objektu, netreba zakrývať nábytok, stačí sprístupniť všetky priestory a ukryť (zabaliť) potraviny. Postrek nezanecháva viditeľné stopy. Po jeho ukončení netreba upratovať, stačí priestory intenzívne vyvetrať a môžu sa používať. Treba len umyť predmety bezprostredne používané (poháre, taniere, príbory, zubné kefky a pod.), ak tieto neboli vopred ukryté. Uvedenú dezinsekciu odporúčame pri preventívnom zásahu vykonať jeden krát a pri represívnom zásahu dva krát a to s prestávkou 3-6 týždňov, z dôvodu zničenia potomstva – druhej generácie. Interval postrekov závisí od druhu likvidovaného hmyzu.

Cena deratizácie sa určuje po dohode s objednávateľom podľa konkrétneho objektu, obtiažnosti terénu, stupňa zamorenia a konkrétneho druhu obťažujúceho hmyzu.

Dezinsekciou zabezpečujeme:

-sauny, bazény, telocvične,
-šatne, sprchy, zdravotné zariadenia,
-školské zariadenia, obchodné komplexy,
-obytné domy, chaty, hotely a penzióny,
-stajne, kúpaliská kuchyne, reštaurácie iné.

 • Telefonické objednávky
  0907 875 452
 • Doprava zadarmo
  pre objednávky nad 100 €
 • Tovar na sklade
  expedujeme do 24 hod.
 • Zákaznícky servis
  a starostlivosť
 • Sme platcami DPH.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.